Parafialna grupa św. Pawła, Apostoła w drodze…

Parafialna grupa św. Pawła, Apostoła w drodze…
Z okazji powierzenia Stanów Zjednoczonych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa udaliśmy się w pielgrzymkę do Bazyliki Najświętszego Serca w Notre Dame, IL.
PS – Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego w Notre Dame to kościół katolicki położony na terenie kampusu Uniwersytetu Notre Dame, pełniący również funkcję kościoła macierzystego Zgromadzenia Świętego Krzyża w Stanach Zjednoczonych. Ten neogotycki kościół posiada 44 duże witraże oraz malowidła ścienne, które przez okres 17 lat tworzył watykański malarz Luigi Gregori. Dzwonnica bazyliki ma 230 stóp wysokości, co czyni ją najwyższą kaplicą uniwersytecką w Ameryce. Jest to budynek stanowiący część historycznej dzielnicy Notre Dame, wpisanej do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych. Bazylika jest główną atrakcją turystyczną północnej Indiany i co roku odwiedza ją ponad 100 000 turystów.
W drodze powrotnie zatrzymaliśmy się w Munster, gdzie znajduje się klasztor Karmelitów Bosych i słynny „Amerykański Ludźmierz”.
Pielgrzymom dziękujemy za piękny czas, zaś wszystkich napotkanych polecamy opiece Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Matki Bożej.